Powiatowe święto czytelnika dziecięcego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 05 czerwca 2012 12:13

Read more30 maja 2012 roku najaktywniejsi młodzi czytelnicy z Biblioteki Publicznej w Świeszynie i filii Niedalino wzięli udział w Powiatowym Święcie Czytelnika Dziecięcego zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

W tym roku obchody święta rozpoczęły się od wycieczki wąskotorówką do Manowa, która sprawiła niezwykłą radość , szczególnie tym najmłodszym. Na miejscu na gości czekało wiele atrakcji, między innymi: zwiedzanie strzelnicy i zagrody dzików.

Czytelniczy mieli także okazję skorzystać z interaktywnej Izby Edukacyjnej z przyległą do niej ścieżką przyrodniczą „Czaple Góra”, gdzie znajduje się kolonia lęgowa czapli siwej.

Więcej…
 
Wyjątkowe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 11 maja 2012 10:22

Read moreIlu ciekawych ludzi żyje obok nas? Nie wiemy, dopóki ich osobiście nie spotkamy. Niewątpliwie taką interesującą i nietuzinkową osobą jest Magda Omilianowicz.

Odwiedziła ona czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno w czwartek 10. 05.2012 r. o godz.17:00

Pisarka od początku, od pierwszych minut spotkania nawiązała intymną więź ze słuchaczami. Zajmująco opowiadała o ludziach niezwykłych, którzy znaleźli się na jej zawodowej drodze.

A były to opowieści arcyciekawe!

Więcej…
 
Podróże z Magdaleną Omilianowicz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
środa, 02 maja 2012 06:37

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W ŚWIESZYNIE - 10 MAJA 2012 NA GODZINĘ 17:00

Podróżowanie jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej- mawiał Ryszard Kapuściński. Pani Omilianowicz w swojej ostatniej książce „Pod podszewką świata” przeprowadza wywiad z czterema podróżnikami. Każda z osób pochodzi z innej części Polski, ale ich wspólną pasją jest poznawanie świata.

Dlaczego ludzie nie są w stanie usiedzieć na jednym miejscu i wiodą cygańskie życie?

Co zmusza ich do podróżowania?

Odpowiedzi na te pytania daje autorka w swojej książce , ale również opowie o tym na spotkaniu autorskim w Bibliotece w Świeszynie

W ramach „Tygodnia bibliotek” zapraszamy wszystkich kochających literaturę przygodowo- podróżniczą na osobistą rozmowę z koszalińską dziennikarką, pisarką i podróżniczką

Panią Magdaleną Omilianowicz

Spotkanie przyjmie formę prezentacji multimedialnej. Będzie również można zakupić książki autorki.

 
Gdy poezja w uszach brzmi... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 24 kwietnia 2012 10:27

Read moreTradycyjnie na wiosnę budzą się ptaki i pięknie śpiewają. Do Biblioteki w Świeszynie zleciały się „ptaszki” z gminnych szkół na 44 Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży nie maleje. Komisja (P. Anna Drozdalska z Biblioteki im. Lelewela w Koszalinie, p. Monika Ryhanycz z Rady Gminy w Świeszynie i p. Daria Jasińska bibliotekarka z Niedalina) przesłuchała 30 recytatorów. Najmłodszy uczy się w 1 klasie szkoły podstawowej, najstarszy chodzi do 2 klasy gimnazjum.

Więcej…
 
Droga na drugą stronę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 17 kwietnia 2012 07:14

Read moreW sobotę- 14.04.2012- w świeszyńskiej bibliotece można było obejrzeć interesujący, a zarazem poruszający film dokumentalny „Droga na drugą stronę”.Opowiadał on opartą na faktach historię rumuńskiego mężczyzny niesłusznie skazanego na karę pozbawienia wolności za kradzież pieniędzy. Oskarżony pragnął zwrócić na siebie uwagę polskiego sądownictwa i rumuńskich władz i dlatego podjął strajk głodowy. Głodówka skończyła się dla niego tragicznie. Historię Crulica opowiadał Maciej Stuhr.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa