Młode talenty Gminy Świeszyno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 21 czerwca 2012 09:44

Read moreBiblioteka Publiczna Gminy Świeszyno zaprasza wszystkich miłośników muzyki młodzieżowej, poezji i kabaretu na wyjątkowe spotkanie z utalentowaną młodzieżą naszej gminy, które odbędzie się 27 czerwca 2012 r o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki.

Wystąpią przed Państwem: młodzieżowy zespół No Name, utalentowany recytator poezji- Miłosz Lesiuk, kabaret Tradycja. Można będzie również zobaczyć prezentację multimedialną o naszej gminie autorstwa Pawła Tomczyka. Organizatorzy spotkania przewidzieli skromny poczęstunek, będzie więc smakowicie dla duszy i ciała.

Więcej…
 
Powiatowe święto czytelnika dziecięcego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 05 czerwca 2012 12:13

Read more30 maja 2012 roku najaktywniejsi młodzi czytelnicy z Biblioteki Publicznej w Świeszynie i filii Niedalino wzięli udział w Powiatowym Święcie Czytelnika Dziecięcego zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

W tym roku obchody święta rozpoczęły się od wycieczki wąskotorówką do Manowa, która sprawiła niezwykłą radość , szczególnie tym najmłodszym. Na miejscu na gości czekało wiele atrakcji, między innymi: zwiedzanie strzelnicy i zagrody dzików.

Czytelniczy mieli także okazję skorzystać z interaktywnej Izby Edukacyjnej z przyległą do niej ścieżką przyrodniczą „Czaple Góra”, gdzie znajduje się kolonia lęgowa czapli siwej.

Więcej…
 
Wyjątkowe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 11 maja 2012 10:22

Read moreIlu ciekawych ludzi żyje obok nas? Nie wiemy, dopóki ich osobiście nie spotkamy. Niewątpliwie taką interesującą i nietuzinkową osobą jest Magda Omilianowicz.

Odwiedziła ona czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno w czwartek 10. 05.2012 r. o godz.17:00

Pisarka od początku, od pierwszych minut spotkania nawiązała intymną więź ze słuchaczami. Zajmująco opowiadała o ludziach niezwykłych, którzy znaleźli się na jej zawodowej drodze.

A były to opowieści arcyciekawe!

Więcej…
 
Podróże z Magdaleną Omilianowicz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
środa, 02 maja 2012 06:37

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI W ŚWIESZYNIE - 10 MAJA 2012 NA GODZINĘ 17:00

Podróżowanie jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej- mawiał Ryszard Kapuściński. Pani Omilianowicz w swojej ostatniej książce „Pod podszewką świata” przeprowadza wywiad z czterema podróżnikami. Każda z osób pochodzi z innej części Polski, ale ich wspólną pasją jest poznawanie świata.

Dlaczego ludzie nie są w stanie usiedzieć na jednym miejscu i wiodą cygańskie życie?

Co zmusza ich do podróżowania?

Odpowiedzi na te pytania daje autorka w swojej książce , ale również opowie o tym na spotkaniu autorskim w Bibliotece w Świeszynie

W ramach „Tygodnia bibliotek” zapraszamy wszystkich kochających literaturę przygodowo- podróżniczą na osobistą rozmowę z koszalińską dziennikarką, pisarką i podróżniczką

Panią Magdaleną Omilianowicz

Spotkanie przyjmie formę prezentacji multimedialnej. Będzie również można zakupić książki autorki.

 
Gdy poezja w uszach brzmi... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 24 kwietnia 2012 10:27

Read moreTradycyjnie na wiosnę budzą się ptaki i pięknie śpiewają. Do Biblioteki w Świeszynie zleciały się „ptaszki” z gminnych szkół na 44 Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży nie maleje. Komisja (P. Anna Drozdalska z Biblioteki im. Lelewela w Koszalinie, p. Monika Ryhanycz z Rady Gminy w Świeszynie i p. Daria Jasińska bibliotekarka z Niedalina) przesłuchała 30 recytatorów. Najmłodszy uczy się w 1 klasie szkoły podstawowej, najstarszy chodzi do 2 klasy gimnazjum.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa