Kolędować Małemu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 22 grudnia 2011 12:11

Read moreTuż, tuż Święta Narodzenia Pańskiego! Zgodnie z wieloletnią tradycją Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna zorganizowały Gminny Przegląd Jasełek. Udział w przeglądzie wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy i przedszkole.

Jasełka były różnorodne, ale wszystkie treścią nawiązywały do tradycji- wydarzeń Bożego Narodzenia. Na scenie pokazywały aktorskie umiejętności anioły, pastuszkowie, diabły, a dzieciątko Jezus narodziło się w ubogiej betlejemskiej stajence.

Jasełka oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Jacek Marcinkowski, członkinie Lidia Łyczko i Arleta Rogalska.

Więcej…
 
„ I zamieniaj w gwar milczenie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 15 grudnia 2011 10:16

Read moreGdy śpiewał lub opowiadał, na sali panowała cisza. Gdy przebrzmiewał ostatni akord jego piosenek, widownia klaskała.

SZYMON ZYCHOWICZ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem świeszyńskiej widowni. Muzyk i poeta, przyjaciel Grzegorza Turnaua i Piotra Skrzyneckiego, obieżyświat i gawędziarz był gościem wieczornicy w Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno w środę 14 grudnia o godz.17:00. Publiczność dopisała. Poezja i muzyka gitarowa wypełniały myśli i serca wszystkich

Więcej…
 
„Choćby w połowie drogi do nieba - PTAKIEM BYĆ TRZEBA!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 02 grudnia 2011 12:55

Read moreBiblioteka w Świeszynie – 14 grudnia 2011 – środa o godzinie 17:00

Spotkanie z Szymonem Zychowiczem , który jest... zdolnym, cierpliwym, spokojnym, przemiłym, pogodnym oraz pozbawionym wad poetą- muzykiem.

Spotkanie z autorem, rozmowa o muzyce, Krakowie, Piwnicy pod Baranami, życiu i świętach...

Ale nie tylko rozmowa, bo autor przybędzie z gitarą i wykona recital złożony z piosenek z jego najnowszej, jednocześnie pierwszej płyty -„PO PROSTU”.

Uczestników wieczornicy czeka też miła niespodzianka- debiut sceniczny zespołu NO NAME....

Więcej…
 
Edukacja przez zabawę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 02 grudnia 2011 09:43

Read moreBiblioteka w Świeszynie zorganizowała dla przedszkolaków zajęcia multimedialne. Czterolatki będą odwiedzać bibliotekę dwa razy w miesiącu aż do maja przyszłego roku. Na pierwszych zajęciach poznały i zaprzyjaźniły się z bohaterami interaktywnej gry edukacyjnej: Misiem, Małpką i Świnką i wspólnie odwiedziły gospodarstwo wiejskie. Wesołe zwierzątka pokazały dzieciom podstawowe prace rolnika, czyli: zbieranie jajek, koszenie zboża kombajnem, pakowanie siana w snopki, zaganianie owiec do zagrody. Wieś bardzo się wszystkim podobała

Więcej…
 
Jesienią czytamy kryminały... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
poniedziałek, 14 listopada 2011 12:04

Read moreAutor serii kryminałów o komisarzach Popielskim i Mocku odwiedził w czwartek(10 listopada) Bibliotekę w Świeszynie. Spotkanie z p. Markiem Krajewskim było inne niż wszystkie dotychczas organizowane. Przybyło mniej osób, ale Ci, co odpowiedzieli na zaproszenie, niewątpliwie należeli do wielbicieli talentu p. Krajewskiego. Po prezentacji autora posypały się lawinowo pytania do pisarza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 70 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa