Poznaj ludzi swojego regionu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 13:48

Biblioteka Publiczna Gminy Świeszyno serdecznie zaprasza miłośników historii II wojny światowej na spotkanie autorskie z Piotrem Potomskim, które odbędzie się 13 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece w Świeszynie.

Pan Piotr Potomski jest mieszkańcem naszej gminy, nauczycielem, historykiem i doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na spotkaniu opowie o generale Stanisławie Maczku . O tej postaci napisał książkę nominowaną do Nagrody Książki Historycznej Roku 2009.

Więcej…
 
Kolędować Małemu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 22 grudnia 2011 12:11

Read moreTuż, tuż Święta Narodzenia Pańskiego! Zgodnie z wieloletnią tradycją Urząd Gminy i Biblioteka Publiczna zorganizowały Gminny Przegląd Jasełek. Udział w przeglądzie wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy i przedszkole.

Jasełka były różnorodne, ale wszystkie treścią nawiązywały do tradycji- wydarzeń Bożego Narodzenia. Na scenie pokazywały aktorskie umiejętności anioły, pastuszkowie, diabły, a dzieciątko Jezus narodziło się w ubogiej betlejemskiej stajence.

Jasełka oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Jacek Marcinkowski, członkinie Lidia Łyczko i Arleta Rogalska.

Więcej…
 
„ I zamieniaj w gwar milczenie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 15 grudnia 2011 10:16

Read moreGdy śpiewał lub opowiadał, na sali panowała cisza. Gdy przebrzmiewał ostatni akord jego piosenek, widownia klaskała.

SZYMON ZYCHOWICZ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem świeszyńskiej widowni. Muzyk i poeta, przyjaciel Grzegorza Turnaua i Piotra Skrzyneckiego, obieżyświat i gawędziarz był gościem wieczornicy w Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno w środę 14 grudnia o godz.17:00. Publiczność dopisała. Poezja i muzyka gitarowa wypełniały myśli i serca wszystkich

Więcej…
 
„Choćby w połowie drogi do nieba - PTAKIEM BYĆ TRZEBA!” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 02 grudnia 2011 12:55

Read moreBiblioteka w Świeszynie – 14 grudnia 2011 – środa o godzinie 17:00

Spotkanie z Szymonem Zychowiczem , który jest... zdolnym, cierpliwym, spokojnym, przemiłym, pogodnym oraz pozbawionym wad poetą- muzykiem.

Spotkanie z autorem, rozmowa o muzyce, Krakowie, Piwnicy pod Baranami, życiu i świętach...

Ale nie tylko rozmowa, bo autor przybędzie z gitarą i wykona recital złożony z piosenek z jego najnowszej, jednocześnie pierwszej płyty -„PO PROSTU”.

Uczestników wieczornicy czeka też miła niespodzianka- debiut sceniczny zespołu NO NAME....

Więcej…
 
Edukacja przez zabawę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 02 grudnia 2011 09:43

Read moreBiblioteka w Świeszynie zorganizowała dla przedszkolaków zajęcia multimedialne. Czterolatki będą odwiedzać bibliotekę dwa razy w miesiącu aż do maja przyszłego roku. Na pierwszych zajęciach poznały i zaprzyjaźniły się z bohaterami interaktywnej gry edukacyjnej: Misiem, Małpką i Świnką i wspólnie odwiedziły gospodarstwo wiejskie. Wesołe zwierzątka pokazały dzieciom podstawowe prace rolnika, czyli: zbieranie jajek, koszenie zboża kombajnem, pakowanie siana w snopki, zaganianie owiec do zagrody. Wieś bardzo się wszystkim podobała

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 70 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa