Polne ptaki recytują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 24 maja 2011 08:42

Read moreW piątek-6.05.2011- odbył się w bibliotece Gminny Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. To już 43 edycja tego regionalnego turnieju, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Komisja w składzie: Anna Drozdalska - przewodnicząca, Lidia Łyczko, Jacek Marcinkowski oceniła 30 uczestników eliminacji.

 

Najlepsi recytatorzy konkursu to:

Więcej…
 
Czym skorupka za młodu nasiąknie.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
środa, 20 kwietnia 2011 08:40

Read moreDbania o środowisko trzeba nauczyć się od dziecka. O tym, jak należy zachowywać się w lesie i czego w nim robić nie wolno opowiedzieli najmłodszym świeszynianom aktorzy Teatru Duet z Krakowa. Spektakl pt. „Niedźwiedź strażnik lasu” zobaczyło we wtorek (19 kwietnia 2011) w Bibliotece w Świeszynie ponad 40 młodych widzów. Przedszkolaki bezbłędnie odgadywały zagadki, śpiewały piosenki, udawały leśne echo. Reakcja publiczności na leśne zwierzęta:jeżyka, lisa, niedźwiedzia była bardzo żywa.

Więcej…
 
Kiermasz Wielkanocny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
piątek, 15 kwietnia 2011 08:38

W dniu  15.04.2011 o godz.16.00 w świetlicy w Niedalinie odbył się pierwszy  kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez opiekuna świetlicy Monikę Halicką -Ryś oraz młodszego bibliotekarza Darię Jasińską, przy dużym zaangażowaniu dzieci i młodzieży z sołectwa Niedalino. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli również przedstawienie pt. ,,Wielkanocne opowieści',  w którym brały udział dzieci z Niedalina.

Więcej…
 
Spotkanie z pisarką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 07 kwietnia 2011 08:36

Read moreZa nami spotkanie z pisarką krakowską p. Beatą Ostrowicką. Bibliotekę w Świeszynie odwiedziły dzieci z Dunowa i Konikowa, których autorka mocno zachęcała do podejmowania własnych prób pisarskich. Tu nastąpiły rady doświadczonej pisarki. Pani Ostrowicka pisze przygodowe książki dla dzieci i młodzieży, jest autorką wielokrotnie nagradzaną. Jej najbardziej znane książki to Eliksir przygód, A ja tak chcę , Świat do góry nogami

Więcej…
 
Spotkanie z płetwonurkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
poniedziałek, 07 marca 2011 00:00

Read moreW cyklu spotkań z interesującymi ludźmi uczniowie Gimnazjum w Świeszynie poznali osobiście płetwonurka-pasjonatę p. Grzegorza Pietrzykowskiego. Młodzież zgłębiła tajniki nurkowania , testowała specjalistyczny sprzęt i kombinezony. Pan Pietrzykowski wyświetlił również film z wyprawy grupy płetwonurków na rafy koralowe Morza Śródziemnego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa