Spotkanie z płetwonurkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
poniedziałek, 07 marca 2011 00:00

Read moreW cyklu spotkań z interesującymi ludźmi uczniowie Gimnazjum w Świeszynie poznali osobiście płetwonurka-pasjonatę p. Grzegorza Pietrzykowskiego. Młodzież zgłębiła tajniki nurkowania , testowała specjalistyczny sprzęt i kombinezony. Pan Pietrzykowski wyświetlił również film z wyprawy grupy płetwonurków na rafy koralowe Morza Śródziemnego.

Więcej…
 
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
czwartek, 24 lutego 2011 08:33

Read moreFerie można spędzić ciekawie. W bibliotece w Świeszynie i bibliotece w Niedalinie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży (w terminie 14-25 luty). Z zajęć w obu placówkach skorzystało ponad 40 dzieci. W Niedalinie przygotowano inscenizację jednej z bajek. Scenariusz samodzielnie napisali uczestnicy ferii w bibliotece. Potem gotowe przedstawienie dzieci zaprezentowały swoim rodzicom i mieszkańcom .

Więcej…
 
Kolędować Małemu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
wtorek, 25 stycznia 2011 08:31

Biblioteka Publiczna Gminy Świeszyno od wielu lat promuje sztukę teatralną. 22 stycznia gościliśmy Teatr Rodzinny z CK 105 w Koszalinie. Tym razem zaprezentował nam jasełka, czyli spisek mocy piekielnych zmierzający do ukrycia Bożego Narodzenia. Spektakle Teatru Rodzinnego mieszkańcy Świeszyna i okolic podziwiają dwa razy w roku. Skład zespołu to amatorzy- dziadkowie, rodzice i dzieci, ale za to jak grają!. Śmieszą do łez, wzruszają, zaskakują oryginalnością scenariusza i kostiumów. Naprawdę warto ich oglądać i oklaskiwać. Na przedstawienia teatralne przychodzą najczęściej czytelnicy biblioteki, bo kto lubi czytać, ten lubi i podziwiać adaptacje literackie na scenie.

 
Wystawa zdjęć i książek Beaty Pawlikowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska   
poniedziałek, 24 stycznia 2011 08:29

W dniach 3-21 stycznia biblioteka zorganizowała wystawę zdjęć i książek podróżniczych pani Beaty Pawlikowskiej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzbudzała liczne komentarze wśród oglądających. Zwracano uwagę na odmienność zwyczajów ludzi różnych ras oraz profesjonalizm warsztatu osoby fotografującej. Wystawa stała się inspiracją całorocznego konkursu bibliotecznego „Moja gmina w obiektywie”.

Pracownicy biblioteki dziękują p. Jackowi Marcinkowskiemu za udostępnienie zdjęć do wystawy oraz patronowanie konkursowi fotograficznemu.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 75

Prezentacja

Film promocyjny

 

Biblioteka na Facebooku

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Galeria

 

Sondy

Jak często bywasz w naszej bibliotece?
 

Biblioteka bierze udział w programie

Akademia Orange dla bibliotek

W zakupie nowości wydawniczych wspiera nas Biblioteka Narodowa