Biblioteka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2011 10:07

Nasza biblioteka, to miejsce dla każdego,

Nigdy nie spotka Cię tutaj nic złego.

Więc zachęcamy bardzo Was, byście przenieśli się w ten magiczny,

piękny, biblioteczny świat!!”

Biblioteka Publiczna w Świeszynie

Biblioteka w Świeszynie istnieje od 1949 r. Mieści się w Świeszynie w lokalu nr 36 (przy drodze wojewódzkiej na Strzekęcino).

Dysponujemy ciekawym i aktualnym księgozbiorem. Rozbudowujemy działy biblioteczne zgodnie z potrzebami czytelników: głównie literaturę beletrystyczną, pedagogikę, historię, regionalizm i lektury szkolne. Dysponujemy codzienną prasą oraz audiobookami.

Prowadzimy działalność informacyjną, wypożyczenia międzybiblioteczne i udostępniamy prezencyjnie księgozbiór podręczny.

Organizujemy spotkania autorskie, imprezy kulturalne, lekcje biblioteczne i konkursy.

Przy bibliotece działają koła zainteresowań: czytelnicze (Klub Pożeraczy Książek), teatralne (Dzieciaki ze Świeszyna) oraz kawiarenka internetowa.

Nasze motto brzmi: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę.”

Biblioteka Publiczna w Świeszynie - Filia w Niedalinie

Filię w Niedalinie otwarto dnia 1 stycznia 2011.

Zbiory: literatura piękna i popularnonaukowa dla dorosłych, dzieci i młodzieży, lektury dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, czasopisma i prasa bieżąca.

Usługi: wypożyczanie książek z literatury pięknej i popularnonaukowej, udostępnianie na miejscu słowników, encyklopedii ogólnych, fachowe doradztwo informacyjne w zakresie doboru i wyszukiwania piśmiennictwa na konkretny temat; popularyzacja czytelnictwa: lekcje biblioteczne, warsztaty plastyczne, spotkania autorskie, spotkania amatorskiej grupy teatralnej, imprezy dla dzieci i ich rodziców.

Punkt biblioteczny przy Świetlicy Wiejskiej w Niekłonicach

Punkt działał od lutego 2015 do czerwca 2016 roku.

Biblioteka otrzymała tytuł BIBLIOTEKI ROKU 2013 WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO.

Poprawiony: środa, 03 sierpnia 2016 15:48