Jesienią czytamy kryminały... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska
poniedziałek, 14 listopada 2011 12:04

Autor serii kryminałów o komisarzach Popielskim i Mocku odwiedził w czwartek(10 listopada) Bibliotekę w Świeszynie. Spotkanie z p. Markiem Krajewskim było inne niż wszystkie dotychczas organizowane. Przybyło mniej osób, ale Ci, co odpowiedzieli na zaproszenie, niewątpliwie należeli do wielbicieli talentu p. Krajewskiego. Po prezentacji autora posypały się lawinowo pytania do pisarza.

Marek Krajewski odpowiadał cierpliwie na wszystkie. A pytano o najróżniejsze rzeczy: o rodzinę, warsztat pisarski, pomysły na powieści, nawet o znajomość z policjantami czy przestępcami. Okazało się, że żona pisarza pochodzi z Darłowa.

Pan Krajewski jest z wykształcenia filologiem klasycznym, zna łacinę, grekę, niemiecki, co znajduje odzwierciedlenie w treści jego książek. Pisze jeden kryminał w pierwszej połowie roku- do lipca, a czas po wakacjach – do grudnia poświęca na spotkania autorskie i lekturę klasyków. Autor „Głowy Minotaura” jest laureatem wielu nagród, między innymi Paszportu „Polityki”.

Nastała jesień, więc zachęcamy do czytania kryminałów. Biblioteka dysponuje 5 pozycjami Marka Krajewskiego i rozreklamowaną skandynawską „Czarną serią'

I na koniec szczególne podziękowania dla p. Jacka Marcinkowskiego za współorganizację dwóch ostatnich spotkań oraz dla Krzysia Kuszczaka za pełnienie roli „nadwornego fotografa”.