„ I zamieniaj w gwar milczenie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arleta Rogalska
czwartek, 15 grudnia 2011 10:16

Gdy śpiewał lub opowiadał, na sali panowała cisza. Gdy przebrzmiewał ostatni akord jego piosenek, widownia klaskała.

SZYMON ZYCHOWICZ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem świeszyńskiej widowni. Muzyk i poeta, przyjaciel Grzegorza Turnaua i Piotra Skrzyneckiego, obieżyświat i gawędziarz był gościem wieczornicy w Bibliotece Publicznej Gminy Świeszyno w środę 14 grudnia o godz.17:00. Publiczność dopisała. Poezja i muzyka gitarowa wypełniały myśli i serca wszystkich

„ W zapachu ziemi

Znękanej deszczem

I deszczu brakiem

Między bruzdami

Myśli są takie wyraźne

-Być ptakiem...

Choćby w połowie

Drogi do nieba

Ptakiem być trzeba!”

Spotkanie przy świecach i kawie to dobry pomysł na to, by zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym zabieganiu , by przystanąć i zastanowić się nad sensem życia. Piosenka poetycka w wykonaniu Szymona Zychowicza była w tym celu bardzo przydatna.

W środę poznaliśmy również rodzime talenty. Mini-koncert przedstawił zespół No- Name w składzie : Agnieszka Rutkowska, Dominika Rutkowska, Dawid Marcinkowski, Marcin Drewniok. Gratulujemy udanego debiutu!

Biblioteka w Świeszynie dziękuje Panu Szymonowi Zychowiczowi i zespołowi No- Name za udział w wieczornicy, a szczególne podziękowania należą się p. Jackowi Marcinkowskiemu za ciągłe czuwanie nad organizacją spotkania.

Fotorelacja ze spotkania w naszej galerii >>>kliknij tutaj<<<