Konkurs na pisankę wielkanocną PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 10:23

Zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą tradycyjną pisankę wielkanocną.

Konkurs jest otwarty, obejmuje wszystkich zainteresowanych: osoby indywidualne, twórców nieprofesjonalnych, sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne podmioty działające na terenie Gminy Świeszyno.

Do konkursu można zgłaszać pisanki wykonane własnoręcznie w nawiązaniu do ludowych tradycji.

Do konkursu będą przyjmowane wyłącznie pisanki wykonane na prawdziwych jajkach lub wydmuszkach ptasich jaj (kurzych, kaczych, gęsich, indyczych). Należy zastosować wybraną tradycyjną technikę zdobienia: batikową (woskową), rytowniczą (drapaną), czy oklejaną. Uczestnik zobowiązany jest przedstawić 1 pisankę wykonaną wybraną techniką zdobienia. Zgłaszane do Konkursu prace muszą być przygotowane do prezentacji w sposób gwarantujący ich bezpieczeństwo. Opakowanie, czy stroik nie stanowi przedmiotu oceny konkursowej.

Uczestnicy mogą wykonywać prace indywidualne i grupowe. Prace grupowe podlegają takiej samej ocenie i sposobie nagradzania, jak prace indywidualne.

Przyjmowanie prac - 19.03.2016 r. do godz. 11.30 na Kiermaszu wielkanocnym w MCK e-Eureka w Świeszynie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 19.03.2016 r. - ok. godz. 13.00

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są TUTAJ

Konkurs organizowany jest przez Multimedialne Centrum Kultury „e-Eureka” – Bibliotekę Publiczną w Świeszynie.