„Ludwisie” – wiosenne spotkanie z poezją PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2016 12:59

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Ludwisie” już za nami! Przedszkolaki z gminnych placówek oświatowych ze Świeszyna, Konikowa, Zegrza Pomorskiego i Dunowa pięknie zaprezentowały wiersze Ludwika Jerzego Kerna. Było to wyjątkowe wydarzenie! Tym bardziej, że 2 kwietnia przypada ważne czytelnicze święto: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nas poezja dziecięca niezmiennie zachwyca od lat – a „Ludwisie” były tego doskonałym dowodem.

Wszystkich zebranych gości powitała dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka – Biblioteki Publicznej Ewa Sabatowicz. Funkcję przewodniczącej komisji konkursowej pełniła Lidia Łyczko, pracownik Urzędu Gminy, członkiniami zaś były Daria Wójcik oraz Natalia Borys, bibliotekarki. W wyniku obrad wyłoniono trzech laureatów oraz trzech wyróżnionych. Laureaci będą reprezentowali gminę Świeszyno w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 11 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Laureaci:

JAGODA FLISIEWICZ (3 lata) – PRZEDSZKOLE W ŚWIESZYNIE

WERONIKA GNYŚ (5 lat) – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KONIKOWIE

OLIWIA OWCZAREK (5 lat) – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W ZEGRZU POMORSKIM

Wyróżnieni:

NIKOLA DOLIŃSKA (5 lat) – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KONIKOWIE

JULIA KRYSZTAŁOWICZ (4 lata) – ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W ZEGRZU POMORSKIM

HANNA STUDZIŃSKA (4 lata) – PRZEDSZKOLE W ŚWIESZYNIE

Wszyscy reprezentanci otrzymali dyplomy i słodkości, natomiast dla zwycięzców dodatkowo przygotowano nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknych występów, a rodzicom i nauczycielom tak zdolnych dzieci. Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu wspaniałych recytatorów w przedszkolach. Życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Natalia Borys

Zdjęcia: Robert Łukawski