Wiosenne „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” PDF Drukuj Email
środa, 27 kwietnia 2016 15:43

27 kwietnia w Multimedialnym Centrum Kultury e-Eurece – Bibliotece Publicznej odbyły się gminne eliminacje do 48. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.

Do konkursu zgłoszono dwudziestu dwóch uczestników z gminnych placówek oświatowych: Szkół Podstawowych w Dunowie, Konikowie i Zegrzu Pomorskim oraz Gimnazjum w Świeszynie.

Rolę przewodniczącej jury pełniła Maria Szych – doświadczona polonistka, członkiniami zaś były: dyrektor MCK – Biblioteki Publicznej Ewa Sabatowicz oraz bibliotekarz Natalia Borys. Poziom konkursu był naprawdę wysoki. Komisja konkursowa miała w tym roku bardzo trudny wybór. Spośród wszystkich kandydatów wyłoniła sześciu laureatów, którzy będą reprezentowali gminę Świeszyno w eliminacjach powiatowych tego turnieju organizowanych przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną w  maju tego roku.

Laureaci:

PTASZĘTA:

MAŁGORZATA PONDO (SP ZEGRZE POMORSKIE)

AMELIA WOJCIECHOWSKA (SP KONIKOWO)

PTASZKI:

MARTYNA CYNGIEL (SP KONIKOWO)

NINA MIELEWCZYK (SP KONIKOWO)

PTAKI:

WIKTORIA BORYS  (GIMNAZJUM W ŚWIESZYNIE)

KAROLINA TERMANOWSKA (GIMNAZJUM W ŚWIESZYNIE)

Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia:

JULIA ANAROWICZ (SP KONIKOWO)

MILENA ORZECHOWKSA (SP KONIKOWO)

MAJA LUBKE (GIMNAZJUM W ŚWIESZYNIE)

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki, natomiast dla laureatów oraz wyróżnionych przygotowano również nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy sukcesów w kolejnym etapie turnieju recytatorskiego!

Tekst: Natalia Borys

Zdjęcia: Jacek Marcinkowski