Poranek autorski z Zofią Stanecką PDF Drukuj Email
środa, 04 maja 2016 09:20

12 kwietnia, w Dzień Czekolady, gościem Multimedialnego Centrum Kultury e-Eureka – Biblioteki Publicznej była Zofia Stanecka, autorka wielu poczytnych książek dla dzieci, m.in. serii „Basia” czy najnowszej „Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach”. Na spotkanie z pisarką przybyli najmłodsi czytelnicy: z Przedszkola w Świeszynie oraz z Oddziału Przedszkolnego w Dunowie.

Spotkanie było wspaniałym kąskiem dla wszystkich małych pożeraczy książek. Przedszkolaki słuchały fragmentów utworów Zofii Staneckiej, opowieści o zawodzie pisarza i drodze, jaką musi przebyć książka, by ostatecznie trafić do czytelnika; rozwiązywały zagadki, śmiały się.

W zbiorach Biblioteki w Świeszynie i Filii w Niedalinie znajdziemy mnóstwo książek autorki – zachęcamy do sięgnięcia po jedną z nich! Satysfakcja i przyjemność z czytania gwarantowana. Lekturę z całą pewnością umili… tabliczka pysznej czekolady, a może dwie. Taki zaczytany Dzień Czekolady mógłby przypadać w kalendarzu częściej!

Spotkanie zostało zorganizowane przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Było formą promocji czytania wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Tekst: Natalia Borys

Zdjęcia: Jacek Marcinkowski