Tajemnicza Noc w Bibliotece i Świetlicy PDF Drukuj Email
środa, 06 lipca 2016 13:57

Tajemnicza Noc w Bibliotece i Świetlicy za nami! Było to wyjątkowe spotkanie członków Klubu Pożeraczy Książek i Przyjaciół Świetlicy. Nocka była pełna tajemnic i detektywistycznych zagadek.

Spotkanie rozpoczęliśmy 2 lipca od wspólnego przygotowywania kolacji – była pyszna! Po kolacji był czas na ulubione planszówki i szukanie skarbów. Najlepsi poszukiwacze zostali odznaczeni tytułem Super Detektywa Sherlocka Holmesa. A skarby były niezwykłe: same słodkości i złoto Bałtyku – bursztyn. Wśród skarbów ukryte były również kamienie – wyglądające tak samo jak bursztyny! Mali odkrywcy mieli jednak detektywistyczną latarkę ultrafioletową, dzięki której bez problemu rozpoznali prawdziwe bursztyny.

Nie mogło również zabraknąć nocnego czytania przy świecach. W napięciu słuchaliśmy „Tajemnicy hotelu” Martina Widmarka, czyli opowieści o naszej ulubionej parze młodych detektywów Lasse i Mai. Były też atrakcje audiowizualne do drugiej nad ranem. A niektórzy pożeracze książek czytali jeszcze swoje ulubione powieści do trzeciej!
Cóż to była za noc pełna wrażeń! Pierwsza taka w historii tego miejsca, ale z pewnością nie ostatnia. Już szukamy inspiracji do kolejnej – może Nocka z Harrym Potterem albo Nocka Artystyczna?

Natalia Borys
Zdjęcia: Natalia Borys, Anna Skowrońska