Jak spędzamy wakacje? Naturalnie kulturalnie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Borys   
piątek, 15 lipca 2016 14:15

Wakacyjne warsztaty kreatywne w bibliotece i świetlicy pn. "Jak spędzamy wakacje? Naturalnie kulturalnie!" były prawdziwą atrakcją dla najmłodszych artystów z gminy Świeszyno.

W trakcie zajęć powstało wiele prac inspirowanych naturą, lampiony ogrodowe, szmaciane morskie stwory, ziemniaczane stemple, szkice węglem; wazony, broszki, podstawki pod kubki, ogrodowe dekoracje z surowców wtórnych (czyli nasz ulubiony artrecykling), gliniane korale i wisiory, kwiaty (w technice quilling), kredowe arcydzieła na chodniku i wiele innych.

Mimo niesprzyjającej pogody, udało nam się kilka razy czerpać inspiracje do prac prosto z natury - byliśmy m.in. na długim spacerze po okolicznych polach i zebraliśmy mnóstwo pięknych darów natury, które wykorzystaliśmy do naszych prac artystycznych. Stworzyliśmy wspólnie piękną morską kompozycję z piasku, kamieni, muszli, gałązek i innych morskich skarbów.

W międzyczasie graliśmy w ulubione gry planszowe, czytaliśmy książki i bawiliśmy się w naszym małym ogrodzie za biblioteką i świetlicą.

Odwiedził nas również strażnik gminny pan Łukasz Troszczyński. Opowiedział nam o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, na jakie jesteśmy narażeni (nie tylko) w wakacje, jak się przed nimi uchronić i w jaki sposób na nie reagować. Spotkanie było dla nas inspiracją do kolejnych rozmów profilaktycznych o nałogach.

 

Zdjęcia na Facebooku:

https://www.facebook.com/Biblioteka.Swieszyno/photos/?tab=album&album_id=1029078227168470

https://www.facebook.com/Biblioteka.Swieszyno/photos/?tab=album&album_id=1032851020124524

https://www.facebook.com/Biblioteka.Swieszyno/photos/?tab=album&album_id=1032862256790067

 

Natalia Borys

Zdjęcia: Natalia Borys