Czarodziejska Noc w Bibliotece i Świetlicy PDF Drukuj Email
piątek, 26 sierpnia 2016 15:13

13 sierpnia odbyła się Czarodziejska Noc w Bibliotece i Świetlicy. Spotkanie rozpoczęliśmy ogniskiem i zabawami w naszym ogrodzie. Potem był czas na zabawy w sali i atrakcje multimedialne związane z tematyką czarodziejską, Harrym Potterem, wróżkami, czarownicami i innymi stworami z bajkowych opowieści. Każdy z uczestników Nocki miał ze sobą jakiś magiczny element: różdżkę (nawet z klocków Lego!), kapelusz, pelerynę, czarodziejski pył czy zaczarowany diadem.

Mali czarodzieje poszukiwali w bibliotece ukrytych zwojów z magicznymi wskazówkami i zaklęciami, dzięki którym w rękach każdego z nich pojawiały się… czekolady. Czarodzieje przecież lubią słodkości! Na najlepszego poszukiwacza czekała również szkatułka z „milionami” monet. Przy okazji poszukiwań rozmawialiśmy o naszych ulubionych fantastycznych powieściach, które kryły się na bibliotecznych półkach: „Opowieściach z Narnii”, „Alicji w Krainie Czarów”, „Magicznym drzewie”, serii o Harrym Potterze i wielu, wielu innych.

Nocka upłynęła nam również na niesamowitych eksperymentach. Fascynujące zjawiska były oczywiście efektem naszych magicznych zdolności, ale wszystkie je próbowaliśmy wyjaśnić naukowo. Edukacja czarodziejów to podstawa!

Była to już druga w tym roku tematyczna „nocka” dla członków Klubu Pożeraczy Książek i Przyjaciół Świetlicy. Kolejna już za rok! Ciekawe, jaki temat przewodni nocnego spotkania przyjdzie nam tym razem do głowy…

Więcej zdjęć na Facebooku.

Tekst i zdjęcia: Natalia Borys