Plenerowe Czytanie Sienkiewicza PDF Drukuj Email
wtorek, 13 września 2016 13:15

3 września, w ramach akcji Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy,   w amfiteatrze przy Multimedialnym Centrum Kultury e-Eurece – Bibliotece Publicznej odbyło się Plenerowe Czytanie Sienkiewicza.

Na początku spotkania odbyło się czytanie fragmentów "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Lektorami byli kolejno: Ewa Korczak – Wójt Gminy Świeszyno, Edward Bielacki – przedstawiciel czytelników seniorów, ks. Krzysztof Kantowski – proboszcz Parafii w Świeszynie, Wiktoria Borys – przedstawicielka gminnej młodzieży, Małgorzata Bednarska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dunowie, Jacek Marcinkowski – specjalista ds. kultury w MCK e Eurece – BP, Natalia Borys – bibliotekarka w MCK e-Eurece – BP oraz Ewa Sabatowicz – dyrektor MCK e-Eureki – BP. Po tradycyjnym czytaniu odbyło się losowanie nagród – książek Magdy Omilianowicz, koszalińskiej reporterki i podróżniczki – spośród wszystkich uczestników spotkania.

W dalszej części czytelniczego pikniku gości zaproszono na Sienkiewiczowskie ognisko, czytelnicze leżakowanie (czyli „Czytanie na polanie”) połączone z akcją bookcrossingową, „Szkice węglem”, czyli rysowanie przy użyciu węgla, „W krainie złota”, czyli zabawę w poszukiwanie skarbów oraz na wystawę poświęconą życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza przygotowaną przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

Wszyscy zainteresowani mieli również okazję przystemplować swoje egzemplarze „Quo vadis” okolicznościową pieczęcią.

Więcej zdjęć

Natalia Borys