Amalgalis Duo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Borys   
wtorek, 13 września 2016 13:18

Serdecznie zapraszamy na występ duetu akordeonowego z Katowic - AMALGALIS DUO, który odbędzie się 24 września (sobota) o godz. 17:00 w sali widowiskowej.
WSTĘP WOLNY!

AMALGALIS DUO
Artyści występujący pod nazwą AMALGALIS DUO to: Ewa Grabowska-Lis i Daniel Lis. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatami wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych. Ich działalność artystyczna koncentruje się wokół muzyki solowej i kameralnej. Współpracowali z wieloma znakomitymi artystami. W duecie na stałe koncertują od 2011 roku, występując nie tylko na muzycznych festiwalach, ale przede wszystkim na licznych koncertach kameralnych, gdzie bliski kontakt z publicznością tworzy zawsze niepowtarzalną atmosferę. W 2014 roku zespół zdobył II nagrodę w International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, a w 2015 roku II nagrodę w X Art Duo Music Festival w Pradze.
Akordeon jest instrumentem o zaskakujących możliwościach wykonawczych. Oprócz kompozycji oryginalnych, powstałych z myślą właśnie o nim, znakomicie sprawdza się w realizacji muzyki minionych epok, stworzonej dla dawnego instrumentarium. Ideą koncertów jest ukazanie, dzięki szerokim możliwościom brzmieniowym akordeonu, wielu rodzajów muzyki i różnorodności jej stylów. Dlatego też w repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej. Niezwykle ważne podczas koncertu jest także słowo, które przybliża słuchaczowi wykonywaną muzykę i ułatwia pełniejszy odbiór jej bogactwa. Ciekawy i przystępny sposób prowadzenia koncertu przez samych artystów pozwala zatrzeć dystans pomiędzy wykonawcą a odbiorcą, umożliwiając prawdziwe współuczestnictwo w sztuce.